SAUNY

SAUNY - w trakcie realizacji - OTWARCIE PAŹDZIERNIK 2019

Sauna to nie tylko sposób na polepszenie zdrowia organizmu ale również miejsce, w którym można odpocząć i odprężyć się. Skandynawowie ujmują to w powiedzenie „stres spala się w saunie”. Do Waszej dyspozycji oddajemy na początek dwie sauny; mokrą i suchą.

Docelowo powstaną; infrared, ruska bania oraz duża fińska to właśnie w niej będziemy organizować rytuały saunowe. Rytuały saunowe to seanse relaksacyjne przy doskonałej muzyce i odpowiednich aromatach oraz zabieg peelingu ciała wykonywany ze względu na swoją skuteczność w trakcie seansu.

Sauna Fińska

W saunie organizm poddany jest działaniu suchego, gorącego powietrza, które w krótkich okresach czasu ma podwyższoną wilgotność, oraz działaniu niskich temperatur podczas schładzania ciała zimną wodą i powietrzem.

Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, w efekcie czego stabilizuje się ciśnienie tętnicze.

Korzystanie z sauny pobudza aktywność układu krążenia i wzmacnia przemianę materii wspomagając proces odchudzania. Temperatura waha się tutaj w granicach 85-100°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.