SAUNA I BANIA

SAUNY

Sauna to nie tylko sposób na polepszenie zdrowia organizmu ale również miejsce, w którym można odpocząć i odprężyć się. Skandynawowie ujmują to w powiedzenie “stres spala się w saunie”. Do Waszej dyspozycji oddajemy na początek trzy sauny Fińskie w Villi Prestige Black, Prestige Marble oraz De Lux Gold.

 

 

Bania to nie tylko znakomita forma wypoczynku z całą rodziną. Banie świetnie sprawują się w roli głównej atrakcji na spotkaniach ze znajomymi, są tez idealnym tłem klimatycznym dla romantycznej randki we dwoje.

Sauna Fińska

Sauna to nie tylko sposób na polepszenie zdrowia organizmu, ale również miejsce, w którym można odpocząć i odprężyć się. Skandynawowie ujmują to w powiedzeniu “stres spala się w saunie”. Do Waszej dyspozycji oddajemy na początek trzy sauny fińskie: Villa Prestige Black, Prestige Marble oraz De Lux Gold. Dodając coś od siebie, warto wiedzieć, że korzystanie z sauny fińskiej może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne, poprawiając krążenie krwi, relaksując mięśnie oraz oczyszczając organizm z toksyn.

Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, w efekcie czego stabilizuje się ciśnienie tętnicze.Korzystanie z sauny pobudza aktywność układu krążenia i wzmacnia przemianę materii wspomagając proces odchudzania. Temperatura waha się tutaj w granicach 85-100°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.

bsh

BANIA

Relaks w gorącej wodzie, która wytwarza parę, uspokaja nasz umysł i hartuje organizm. Właściwości kąpieli w bani są porównywalne z przebywaniem w saunie. Bania jest opalana drewnem, a temperatura jest dowolnie regulowana podczas kąpieli na gorąco. Ciepła woda działa kojąco na różnego rodzaju dolegliwości, redukując znacząco napięcie psychiczne i mięśniowe, a także korzystnie wpływając na ujędrnienie i wygładzenie skóry.

Możemy z niej korzystać, gdy chcemy się ochłodzić po skorzystaniu z sauny tradycyjnej. Bania wypełniona zimną wodą pozwala na błyskawiczne ochłodzenie, ożywienie ciała i pobudzenie organizmu. Doskonale się sprawdzi zwłaszcza w upalne dni, zapewniając orzeźwienie całej rodzinie!

Bania jest dostępna do użytku wyłącznie dla gości Villi Prestige Black, Prestige Marble, De Lux Gold oraz De Lux Marble na wyłączność.

Uwaga: W dniach, gdy temperatura powietrza spada poniżej -10 stopni, banie są wyłączane z użytku ze względu na ryzyko uszkodzenia zaworów, pieca lub innych elementów bani. Aby temu zapobiec, zaleca się rozpalenie pieca raz na dobę (od -5 stopni). Prosimy o wzięcie tego pod uwagę dokonując rezerwacji.