SAUNA I BANIA

SAUNY

Sauna to nie tylko sposób na polepszenie zdrowia organizmu ale również miejsce, w którym można odpocząć i odprężyć się. Skandynawowie ujmują to w powiedzenie “stres spala się w saunie”. Do Waszej dyspozycji oddajemy na początek trzy sauny Fińskie w Villi Prestige Black, Prestige Marble oraz De Lux Gold.

 

 

Bania to nie tylko znakomita forma wypoczynku z całą rodziną. Banie świetnie sprawują się w roli głównej atrakcji na spotkaniach ze znajomymi, są tez idealnym tłem klimatycznym dla romantycznej randki we dwoje.

Sauna Fińska

W saunie organizm poddany jest działaniu suchego, gorącego powietrza, które w krótkich okresach czasu ma podwyższoną wilgotność, oraz działaniu niskich temperatur podczas schładzania ciała zimną wodą i powietrzem.

Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, w efekcie czego stabilizuje się ciśnienie tętnicze.Korzystanie z sauny pobudza aktywność układu krążenia i wzmacnia przemianę materii wspomagając proces odchudzania. Temperatura waha się tutaj w granicach 85-100°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.

bsh

BANIA

Relaks w gorącej wodzie, która wytwarza parę uspokaja nasz umysł i hartuje organizm. Właściwości kąpieli w Bani są porównywalne z przebywaniem w saunie.

Bania opalana jest drewnem a temperatura jest dowolnie regulowana  jeżeli korzystamy z kąpieli na gorąco. Ciepło wody działa kojąco na różnego rodzaju i charakteru bóle, redukuje też w znacznym stopniu napięcie psychiczne i mięśniowe a także wpływa na ujędrnienie i wygładzenie skóry.

Możemy  korzystać z niej, kiedy chcemy się ochłodzić po skorzystaniu z sauny tradycyjnej. Bania wypełnione zimna wodą pozwala na błyskawiczne schłodzenie,  orzeźwienie ciała i pobudzenie organizmu. Idealnie więc sprawdzą się w upalne dni, dostarczając orzeźwienia całej rodzinie!

Bania do dyspozycji Villi Prestige Black, Prestige Marble, De lux Gold, De lux Marble na wyłączność.

Uwaga: W Dniach kiedy temperatura powietrza spada poniżej -10 banie są wyłączane z użytku ze względu na ryzyko uszkodzenia zaworów , pieca lub innych elementów Bali. Aby tego uniknąć  należy raz na dobę rozpalić piec ( od -5 ). Prosimy o wzięcie tego pod uwagę w chwili rezerwacji.